Κύπελλο: Πρόκριση του Ολυμπιακού με νίκη 2-1 επι της Ανόρθωσης – Πρόκριση και για την ΑΕΛ

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε πρόκριση στον τελευταίο χρονικά αγώνα της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola.

Μετά το ισόπαλο 1-1 στο Στάδιο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με αντίπαλο την Ανόρθωση, εξασφάλισε εισιτήριο συμμετοχής για την ημιτελική φάση της διοργάνωσης, αφού στον πρώτο αγώνα είχε επικρατήσει με 2-1.

Στον αποψινό επαναληπτικό ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Πεχλιβάνη και η Ανόρθωση ισοφάρισε στο 90ο λεπτό με τον Αντονίν.

Στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Coca – Cola η ΑΕΛ μετά το σημερινό 1-1 με αντίπαλο τη Νέα Σαλαμίνα στο Στάδιο N. Papas Group «Αμμόχωστος – Επιστροφή».

Η ΑΕΛ στον πρώτο αγώνα είχε κερδίσει με 1-0 και με συνολικό σκορ 2-1, εξασφάλισε συμμετοχή για την ημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Στην ημιτελική φάση πρόκριση εξασφάλισαν ήδη Πάφος FC, Ομόνοια Λευκωσίας.