Κύπελλο: ΑΠΟΕΛ Vs Άρης 4-2 (Video) – Σήμερα Ανόρθωση Vs ΕΝ Παραλιμνίου

Με τον αγώνα ΑΠΟΕΛ – Άρης συνεχίστηκε σήμερα στο Στάδιο ΓΣΠ το πρόγραμμα της β’ φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola Α’ – Β’ Κατηγορίας και ο ΑΠΟΕΛ μετά το νικηφόρο 4-2, εξασφάλισε εισιτήριο πρόκρισης για την προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Στο 18ο λεπτό ο Στεπίνσκι άνοιξε το σκορ για τον Άρη, στο 27ο λεπτό ο Κβιλιτάια ισοφάρισε σε 1-1 και στο 37ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε προβάδισμα, 2-1 για τον ΑΠΟΕΛ.

Στο 39ο λεπτό ο Ντάλσιο πέτυχε το 3-1 για τον ΑΠΟΕΛ και στο 83ο λεπτό ο Εφραίμ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Άρης μείωσε σε 4-2 με τον Μποάκιε.

Εισιτήριο συμμετοχής για την προημιτελική φάση της διοργάνωσης έχουν επίσης εξασφαλίσει Ολυμπιακός, Ομόνοια Λευκωσίας, Νέα Σαλαμίνα, ΑΕΛ, Δόξα Κατωκοπιάς και Πάφος FC.

Με τον αγώνα μεταξύ της Ανόρθωσης με την Ένωση Νέων Παραλιμνίου ολοκληρώνεται σήμερα η β’ φάση του Κυπέλλου Coca – Cola Α’ – Β’ Κατηγορίας.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Στάδιο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και θα αρχίσει στις 19:00 με απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τη Cablenet.

Οι ομάδες που εξασφάλισαν ήδη εισιτήριο πρόκρισης για την προημιτελική φάση της διοργάνωσης:

ΑΠΟΕΛ, Πάφος FC, Δόξα Κατωκοπιάς, ΑΕΛ, Νέα Σαλαμίνα, Ομόνοια Λευκωσίας και Ολυμπιακός.