Κοντά στο 22ο τίτλο το ΑΠΟΕΛ – Όλα τα αποτελέσματα

Το ΑΠΟΕΛ έκανε σήμερα ακόμη ένα σημαντικό βήμα προς την κατάκτηση του τίτλου.

Οι γαλαζοκίτρινοι νίκησαν εκτός έδρας με 1-0 την ΑΕΚ και ξέφυγαν οκτώ βαθμούς από τη δεύτερη Ανόρθωση.

Με τρεις αγωνιστικές να απομένουν, το ΑΠΟΕΛ έχει πολύ σοβαρό προβάδισμα για να κατακτήσει τον 22ο τίτλο Πρωταθλήματος στην ιστορία του.

Η ΑΕΚ δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την χθεσινή ισοπαλία της Ανόρθωσης με την Ομόνοια και με 58 βαθμούς, έμεινε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα, το πέτυχε ο Μάριο Σέρτζιο στο 63ο λεπτό.

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη για την Αλκή, η οποία, δημιουργεί διαφορά ασφαλείας στο τρίτο γκρουπ της βαθμολογίας.

Η ομάδα της Λάρνακας νίκησε εκτός έδρας με  3-1 τη Νέα Σαλαμίνα η οποία βρίσκεται σε δυσχερή θέση, όσον αφορά την προσπάθεια παραμονής της στην Α’ Κατηγορία.

Με τη σημερινή της νίκη η Αλκή έφτασε τους 32 βαθμούς, 8 περισσότερους από τη Νέα Σαλαμίνα η οποία έμεινε στους 24′.

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 4-2 τον Εθνικό Άχνας στο ΓΣΠ και πραγματοποίησε βαθμολογικό άλμα στον Γ’ όμιλο του Πρωταθλήματος, ξεπερνώντας το σημερινό του αντίπαλο.

Ο Ολυμπιακός ανέβηκε στους 28 βαθμούς, ξεπερνώντας κατά δύο τον Εθνικό.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, όμως δύο τέρματα από τον Εθνικό στο δεύτερο ημίχρονο προσέδωσαν ενδιαφέρον στον αγώνα. Τελικά, ήρθε και τέταρτο γκολ για τον Ολυμπιακό λίγο πριν το τέλος και διαμορφώθηκε το τελικό 4-2.