Η Ομόνοια νίκησε το Παραλίμνι εκτός έδρας με 1-0, Ολυμπιακός Vs Εθνικός 1-2

Η Ομόνοια πέρασε νικηφόρα από το Παραλίμνι και ανέβηκε στουε 43 βαθμούς, πιάνοντας τον Απόλλωνα στην πρώτη θέση, ο οποίος αγωνίζεται την Κυριακή με τη Νέα Σαλαμίνα. Στην 11η θέση με 21 βαθμούς έμεινε η Ε.Ν. Παραλιμνίου.

1-0 το σκορ για την Ομόνοια με σκόρερ τον Τσέποβιτς στο 80ο λεπτό. Ο αγώνας ήταν για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Σημαντική νίκη για τον Εθνικό Άχνας στην προσπάθεια του για παραμονή στην Α’ Κατηγορία. Σε αγώνα που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο, νίκησε με 2-1 τον Εθνικό Άχνας και έφτασε στους 15 βαθμούς, έναντι 24 του Ολυμπιακού.

Ο Μαϊντεβατς στο πέμπτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το νικητηριο τέρμα για τον Εθνικό. Ο Παπαγεωργίου είχε ανοίξει το σκορ για τον Εθνικό στο 72′ και ο Κοστόφ είχε ισοφαρίσει προσωρινά για τον Ολυμπιακό στο 82′.