Η Εθνική Κύπρου ηττήθηκε 4-0 από το Μαυροβούνιο

Την ήττα με 4-0 γνώρισε στο αποψινό φινάλε η Εθνική μας από το Μαυροβούνιο στο Στάδιο Gradski στην Ποντγκόριτσα.

Ο αγώνας ήταν για την 6η και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Nations Leauge.

Στο 14ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Γιόβετιτς. Στο 25′ ο Μπόλιεβιτς πέτυχε το 2-0 και στο 28ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής το 3-0.

Στο 59ο λεπτό ο Μουγκόσα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Κύπρος: Δημητρίου, Σιέλης, Ν. Ιωάννου, Χ. Κυριάκου, Κούσουλος (65′ Γκόγκιτς), Κακουλλής (65′ Τζιωνής), Θ. Ιωάννου (65′ Λοϊζου), Αρτυματάς (46′ Χαράλαμπος Κυριάκου), Λαϊφης, Κάστανος (85′ Μακρής), Πίττας.

Το Μαυροβούνιο τερμάτισε πρώτο στον όμιλο με 13 βαθμούς, ακολούθησε το Λουξεμβούργο με 10 βαθμούς, το Αζερμπαϊτζάν με 6 και τελευταία η Κύπρος με 4 βαθμούς.

Στον άλλο σημερινό αγώνα του ομίλου, το Λουξεμβούργο αναδείχτηκε ισόπαλο 0-0 με το Αζερμπαϊτζάν.