Ευρεία νίκη της Ομόνοιας με 6-0 επί της Πάφου (Video)

Με ευρεία νίκη (6-0) της Ομόνοιας επί της Πάφου ολοκληρώθηκε το σημερινό παιχνίδι στο Στάδιο ΓΣΠ για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας.

Πρώτη συμμετοχή του Δημήτρη Χριστοφή στην ενδεκάδα της Ομόνοιας, που αγωνίστηκε για 62 λεπτά και αντικαταστάθηκε από τον Σκέμπρι.

Με την επιτυχία της η Ομόνοια έφτασε στους 15 βαθμούς, ενώ η Πάφος παρέμεινε στους 8.

Στο 13΄ο Ασίς με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την Ομόνοια. Συνέχισε με δέκα ποδοσφαιριστές η Πάφος λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Ρόιν στη φάση που υπέδειξε ο διαιτητής το πέναλτι.

Στο 32′ η Ομόνοια πέτυχε το 2-0 με τον Γιώργο Οικονομίδη, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 54′ ο Κιρμ πέτυχε το 3-0 για τους γηπεδούχους.

Στο 76′ ο Σκέμπρι πέτυχε το 4-0, στο 84΄ο Εζέ το 5-0 και το 6-0 έγινε στις καθυστερήσεις από τον Σκέμπρι.

*Στην επόμενη αγωνιστική η Ομόνοια θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕΚ και η Πάφος θα φιλοξενήσει την Ανόρθωση.