Ερμής Vs Καρμιώτισσα 7-1 και Δόξα Vs ΑΠΟΕΛ 1-2

Με δύο αγώνες ολοκληρώθηκε χθες η 11η αγωνιστική της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta στο Β’ όμιλο.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα της Δευτέρας, ο Ερμής Αραδίππου νίκησε με 7-1 την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών και έφτασε στους 38 βαθμούς.

Σκόραραν οι Γεωργίου (36′), Γκάταριτς (42′, 60′), Ρουσιάς (51′, 70′) και Δημητρίου (83′, 89′). Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 72ο λεπτό ο Ιωάννης Χατζηβασίλης.

Στο Μακάρειο Στάδιο ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 2-1 τη Δόξα Κατωκοπιάς.

Ο ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ στο 56ο λεπτό με αυτογκόλ του Γκολομπάρτ και στο 75ο λεπτό ο Ανουάρ πέτυχε το 2-0. Στο 82ο λεπτό η Δόξα μείωσε με κεφαλιά του Σαντίκ.

Η αυλαία άνοιξε την Κυριακή με τους αγώνες Νέα Σαλαμίνα – Πάφος FC 1-2 και ΕΝ Παραλιμνίου – Εθνικός Άχνας 1-1.

Βαθμολογία: Πάφος FC 57, ΑΠΟΕΛ 53, Εθνικός Άχνας 43, Δόξα Κατωκοπιάς 42, Νέα Σαλαμίνα 39, Ερμής Αραδίππου 38, ΕΝ Παραλιμνίου 34, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 24 βαθμ