Δύσκολη νίκη του ΑΠΟΕΛ με 1-0 επί της ΑΛΚΗΣ (Video)

Δύσκολη αλλά σημαντική νίκη πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ που με γκολ στις καθυστερήσεις έφυγε με το 3ποντο από το «Αμμόχωστος» απέναντι στην Αλκή.

Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων έκαμψε το ΑΠΟΕΛ την αντίσταση της Αλκής στο “Dan Noi Αμμόχωστος Επιστροφή”. Με τέρμα του Ζαχίντ το ΑΠΟΕΛ νίκησε με 1-0 την Αλκή πετυχαίνοντας τη δεύτερη του νίκη σε τέσσερις αγώνες στο Πρωτάθλημα Cyta.

Το ΑΠΟΕΛ έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες για να σκοράρει πιο νωρίς με πιο κλασική την απώλεια του πέναλτι από τον De Camargo.

Ακολουθεί η διακοπή για τις εθνικές ομάδες.

Αλκή Ορόκλινης: Πάρντο, Πάρπας (53′ Θεοχάρους), Φραγκέσκου (77′ Χαρή), Ντουβεντρού, Γουίλι, Τζιγκρούτζια, Ιτούα, Λοιζίδης, Φαμπρίτσιο, Ντιαγκιτέ, Τριμπό (46′ Νγκομό).

ΑΠΟΕΛ: Βάτερμαν, Βούρος, Αλεξάνδρου, Καρλάο (47’ Μερκής), Ρουέδα, Μοράις, Βινίσιους (65′ Σόουζα), Σάλαϊ, Ορ (46′ Αλωνεύτης), Ζαχίντ, Ντε Καμάργκο.

Κίτρινες: Φραγκέσκου, Νγκομό – Ρουέδα.

Διαιτητής: Λεόντιος Τράττου
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Στέλιος Νικήτα
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Μάριος Καλογήρου
4ος Διαιτητής: Νικόλας Νεοκλέους
1ος Επιπρόσθετος Διαιτητής: ​​N/A