Δόξα Vs Ομόνοια 2-1 και ΑΕΛ Vs Ολυμπιακός 3-0 (Videos)

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ, νίκησε με 3-0 τον Ολυμπιακό στο Τσίρειο Στάδιο σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Ο Άγγελος Ανδρέου άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 8ο λεπτό με τον Τσέποβιτς να διαμορφώνει το τελικό 3-0 με δύο τέρματα στο 21′ και στο 45′ (πέναλτι).

Η ΑΕΛ ανέβηκε στους 15 βαθμούς με αγώνα λιγότερο ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 16 βαθμούς.

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για τη Δόξα με 2-1 επί της Ομόνοιας στο Μακάρειο Στάδιο. Με τη νίκη της αυτή η Δόξα ανέβηκε στους 14 βαθμούς αφήνοντας την Ομονοια στους 17 (με δύο αγώνες λιγότερους).

Και τα δύο τέρματα της Δόξας τα πέτυχε ο Σαντίκ στο 11′ και στο 48′ (πέναλτι) ενώ ο Τζιωνής είχε ισοφαρίσει προσωρινά για την Ομόνοια στο 26ο λεπτό.