Δόξα Vs Νέα Σαλαμίνα 4-1 και Άλκή Vs Άρης 3-3

Τη δεύτερη της νίκη στο Πρωτάθλημα Cyta πέτυχε η Δόξα Κατωκοπιάς. Σε αγώνα για την 4η αγωνιστική, νίκησε με 4-1 τη Νέα Σαλαμίνα στο Μακάρειο Στάδιο και ανέβηκε στους επτά βαθμούς. Στους δύο βαθμούς έμεινε η Νέα Σαλαμίνα που δέχτηκε τη δεύτερη της ήττα.

Ο Σαντίκ άνοιξε το σκορ για τη Δόξα στο 11′ ενώ στο 36′ ο Ασαμόα πέτυχε το πιο όμορφο τέρμα του αγώνα σκοράροντας από πολύ μακριά με τεχνικό σουτ για να διαμορφώσει το 2-0. Ο Λουίς Κάρλος στο 64′ πέτυχε το 3-0 για τη Δόξα ενώ ο Μακρίεφ μείωσε σε 3-1 στο 71′.

Ο Κένεντι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για τη Δόξα.

Πέτυχαν από τρία τέρματα και πήρα από ένα βαθμό Αλκή και Άρης στο “Da Noi Αμμόχωστος – Επιστροφή”.

3-3 το τελικό αποτέλεσμα με τον Μαραγκουδάκη να ισοφαρίζει για τον Άρη στις καθυστερήσεις.

Ο Άρης προηγήθηκε με τον Μεντζέτοβιτς στο 11΄για να ισοφαρίσει για την Αλκή ο Φαμπρίτσιο στο 34′. 2-1 για την Αλκή με το Σεμέδο στο 66′ για να ισοφαρίσει με απευθείας φάουλ ο Φράγκος για τον Άρη στο 69′. Ο Φαμπρίτσιο με το δεύτερο του προσωπικό τέρμα στο 73΄ εδωσε προβάδισμα στην Αλκή, όμως τελευταίος μίλησε ο Μαραγκουδάκης που σε χρόνο καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 3-3.