Δεν τα κατάφερε το ΑΠΟΕΛ

Παρά την καλή του προσπάθεια μέσα στην έδρα της Μπορντό, το ΑΠΟΕΛ δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα από τη Γαλλική ομάδα, η οποία πήρε τη νίκη με 2-1 με γκολ στο 90ο λεπτό.

Το ΑΠΟΕΛ έμεινε στον ένα βαθμό ενώ η Μπορντό ανέβηκε στους 4.

Οι Γάλλοι προηγήθηκαν στο 24΄ με το Σανέ και στο 45΄ ο Γκονσάλβες μετά από πάσα του Αλωνεύτη έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Ανοικτό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, με χαμένες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Στο 61¨ , η Μπορντό είχε δοκάρι από δυνατό σουτ του Ομπράνιακ και ένα λεπτό μετά, το ΑΠΟΕΛ απάντησε στα δοκάρια με δυνατό σουτ στην κίνηση από τον Στάθη Αλωνεύτη.

Πριν τα δοκάρια, προηγήθηκαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες για το ΑΠΟΕΛ με τον Γκονσάλβες ο οποίος δεν κατάφερε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.

Στο 90¨ η Μπορντό πέτυχε το νικητήριο γκολ με κεφαλιά του Κάρλος Ενρίκε.

Ένα λεπτό μετά το γκολ της Μπορντό, το ΑΠΟΕΛ έχασε πολύ καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει με το Μαντούκα.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Σέρτζιο, Ολιβέιρα, Αμορίν, Αλεξάνδρου (61′ Αλεξάνδρου), Μοράις, Βινίσιους, Ντα Σίλβα, Αλωνεύτης (79΄ Γκόμες), Χαραλαμπίδης, Γκονσάλβες (71¨ Μπούντιμιρ).

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, η Άιντρακτ νίκησε με 2-0 τη Μακάμπι και ανέβηκε στους 9 βαθμούς ενώ η Ισραλινή ομάδα έμεινε στους 4.