Απόλλων Vs ΑΕΛ 2-1 και Ανόρθωση Vs Άρης 3-1 (Videos)

Με τέρμα του Ίντζια στο 90ο λεπτό, ο Απόλλων πήρε μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη επί της ΑΕΛ στο Τσίρειο σε εξ αναβολής αγώνα της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Η ΑΕΛ είχε προηγηθεί με τον Τσέποβιτς στο 38ο λεπτό με τον Πίττα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 68′.

Με τη νίκη του αυτή ο Απόλλων ανέβηκε στους 44 βαθμούς, ανοίγοντας την ψαλίδα στην πρώτη θέση της βαθμολογίας από τους διώκτες του. Στην 8η θέση με 21 βαθμούς παρέμεινε η ΑΕΛ.

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε και η Ανόρθωση που επικράτησε με 3-1 του Άρη στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”. Στην 4η θέση με 31 βαθμούς ανέβηκε η Ανόρθωση, στην 3η θέση με 35 βαθμούς παρέμεινε ο Άρης.

Ο Πακέ στο 13′ άνοιξε το σκορ για τον Άρη για να ανατρέψει τα σε βάρος της δεδομένα η Ανόρθωση με τους Χριστοφή (23′), Ουάρντα (47′) και Χρυσοστόμου (72′).

Στους αναβληθέντες αγώνες της 15ης αγωνιστικής που έγιναν την Τετάρτη, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ 0-0 και ΠΑΕΕΚ – ΑΠΟΕΛ 1-3

19:00 ΑΕΛ – ΠΑΕΕΚ (Cytavision)

*Εκκρεμεί ο καθορισμός της ημερομηνίας του αγώνα ΠΑΕΕΚ – Ολυμπιακός (20η αγωνιστική).