ΑΠΟΕΛ Vs Ομόνοιας 4-2 (Video)

Με νίκη του ΑΠΟΕΛ επί της Ομόνοιας με 4-2 ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Ο αγώνας είχε διακοπεί στις 27 Νοεμβρίου λόγω ομίχλης και ολοκληρώθηκε στις 26 Δεκεμβρίου αφού συνεχίστηκε από το σημείο της διακοπής του, το 17ο λεπτό.

Με τη νίκη του αυτή ο ΑΠΟΕΛ έπιασε την Ομόνοια στην 6η θέση στους 20 βαθμούς. Αυτός ήταν ο τελευταίος αγώνας του Πρωταθλήματος Cyta για το 2021 και πλέον, δεν υπάρχουν εκκρεμότητες, με όλες τις ομάδες να έχουν από 14 αγώνες.

Ο Λαγκ με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ για τον ΑΠΟΕΛ στο 21ο λεπτό με την Ομόνοια να ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Παπουλή στο 39′ που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 47′ ο Γιάννης Σατσιάς έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ με 2-1 και ο Κβιλιτάια με πέναλτι στο 58′ ανέβασε το σκορ σε 3-1. Ο Λαγκ μείωσε σε 3-2 στο 65′ με το Νατέλ να διαμορφώνει με πέναλτι το τελικό 4-2 στο 74′.