ΑΠΟΕΛ Vs Δόξα 2-0 και Απόλλων Vs Ολυμπιακός 2-1 (Videos) – Σήμερα Άρης Vs ΑΕΛ

Με δύο αναμετρήσεις όπου επικράτησαν οι γηπεδούχοι συνεχίστηκε σήμερα η 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο Τσίρειο Στάδιο ο Απόλλωνας νίκησε με 2-1 τον Ολυμπιακό και προηγείται στη βαθμολογία με 38 βαθμούς.

Στο 42ο λεπτό ο Νογιόκ άνοιξε το σκορ, στο 58ο λεπτό ο Κα ισοφάρισε για τον Ολυμπιακό και στο 87ο λεπτό ο Ντιγκινί πέτυχε το 2-1 για τον Απόλλωνα.

Στον πρώτο αγώνα της Κυριακής, ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 2-0 τη Δόξα Κατωκοπιάς και ανέβηκε στους 27 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 54ο λεπτό ο Νατέλ και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μάγκλιτσα διαμόρφωσε το 2-0. Από το 36ο λεπτό η Δόξα αγωνιζόταν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Ασαμόα.

Με τον αγώνα του Άρη με την ΑΕΛ συνεχίζεται και ολοκληρώνεται σήμερα η 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Ο άγώνας θα γίνει στο Τσίρειο Στάδιο, θα αρχίσει στις 19:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τη Cytavision.

Ο Άρης είναι στη δεύτερη θέση με 34 βαθμούς (38 ο πρωτοπόρος Απόλλων) ενώ η ΑΕΛ είναι 8η με 18 βαθμούς.