ΑΠΟΕΛ Vs ΑΕΚ 1-0 και Ανόρθωση Vs Ολυμπιακός 3-1 (Videos) – Σήμερα ΑΕΛ Vs Δόξα και ΠΑΕΕΚ Vs Απόλλων

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 1-0 την ΑΕΚ στο ΓΣΠ σε αγώνα για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta και ανέβηκε στους 36 βαθμούς, όσους και η σημερινή αντίπαλος του με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση. Παράλληλα, η ομάδα της Λευκωσίας εξασφάλισε και μαθηματικά θέση στην πρώτη εξάδα του Πρωταθλήματος Cyta.

Το τέρμα που καθόρισε το αποτέλεσμα το πέτυχε ο Κβιλιτάια στο 45ο λεπτό.

Η Ανόρθωση νίκησε με 3-1 τον Ολυμπιακό στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” και εξασφάλισε επίσης συμμετοχή στην πρώτη εξάδα του Πρωταθλήματος Cyta ενόψει της Β’ φάσης.

Με τη νίκη της αυτή η Ανόρθωση ανέβηκε στους 34 βαθμούς ενώ ο Ολυμπιακός έμεινε στους 18 βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με τον Πεχλιβάνη στο 18ο λεπτό αλλά η Ανόρθωση με τρία τέρματα στο Β’ ημίχρονο έφτασε στη νίκη. Σκόραραν οι Κορρέα και Αμπαρτζουμιάν στο 48′ και στο 51′ και ο Χριστοδουλόπουλος με πέναλτι στο 85′.

Η 21η αγωνιστική άρχισε την Κυριακή με τον αγώνα ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΦΟΣ F.C. 0-1 και θα συνεχιστεί ως ακολούθως: