Ανόρθωση – Απολλων 3-1, Δόξα – Εθνικός 3-3, Καρμιώτισσα – Σαλαμίνα 2-0 (Videos)

Πρώτη νίκη για την Ανόρθωση στη δεύτερη φάση του Πρωταθλήματος Cyta.

Σε αγώνα που έγινε στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”, νίκησε τον Απόλλωνα με 3-1 και ανέβηκε στους 42 βαθμούς, αφήνοντας τον αντίπαλο της στους 64 βαθμούς.

Ο Ερέρο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό και ο Ράγιος με απευθείας φάουλ πέτυχε το 2-0 στο 27′. Ο Πελαγίας με αυτογκόλ πέτυχε το 3-0 στο 71ο λεπτό για να μειώσει σε 3-1 για τον Απόλλωνα ο Παπουλής στο 75′.

*Σημαντική νίκη για την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών στην προσπάθεια της για παραμονή στην Α’ Κατηγορία.

Σε αγώνα που έγινε στο ΓΣΖ νίκησε με 2-0 και ανέβηκε στους 33 βαθμούς. Ο Αντάμοβιτς στο 9ο λεπτό με άνοιξε το σκορ για να πετύχει το 2-0 ο Πόλιανετς στο 82΄.

*Δόξα Κατωκοπιάς και Εθνικός Άχνας εξήλθαν ισόπαλοι 3-3 στο Μακάρειο Στάδιο. Στους 27 βαθμούς η Δόξα, στους 34 ο Εθνικός.

Ο Κιπιάνι στο 7′ άνοιξε το σκορ, στο 16′ ο Μπραούλιο ισοφάρισε σε 1-1 για να πετύχει το 2-1 για τον Εθνικό ο Ζελάγια στο 26′. Στο 31΄ο Ενινφούλ και στο 35′ ο Μπραούλιο έδωσαν προβάδισμα στη Δόξα με 3-2 για να διαμορφώσει το τελικό 3-3 ο Κυπριανού στο 41′.