ΑΕΛ Vs ΑΠΟΕΛ 1-0 και Πάφος FC Vs Απόλλων 2-2 – Σήμερα Άρης Vs Ακρίτας και Ολυμπιακός Vs Καρμιώτισσα

Με δυο αναμετρήσεις συνεχίστηκε χθες η 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο Στάδιο ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ η ΑΕΛ νίκησε με 1-0 τον ΑΠΟΕΛ από γκολ που πέτυχε στο 55ο λεπτό ο Ανδρέας Μακρής.

Με την επιτυχία της η ΑΕΛ ανέβηκε στους 25 βαθμούς, παρέμεινε στους 40 βαθμούς και στη δεύτερη θέση ο ΑΠΟΕΛ.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 0-0.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα της Κυριακής, στο Στάδιο «Στέλιος Κυριακίδης» Πάφος FC και Απόλλωνας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Ζάιρο (4′) και Ναμέ (70′) και για τους φιλοξενούμενους με πέναλτι ο Σαχάρ στο 49ο λεπτό και στο 90+5 o Χαμάς.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1.

Η 18η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Δευτέρα με τις αναμετρήσεις Άρης – Ακρίτας Χλώρακας και Ολυμπιακός – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώνεται σήμερα η 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο Στάδιο ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ ο Άρης θα φιλοξενήσει τον Ακρίτα Χλώρακας. Έναρξη στις 19:00 με απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τη Cytavision.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου νίκησε ο Άρης με 3-0.

Στο Στάδιο ΓΣΠ ο Ολυμπιακός θα φιλοξενήσει την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών. Ο αγώνας θα αρχίσει στις 19:00 με απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από τη Cytavision.

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου επικράτησε με 1-0 η Καρμιώτισσα.