ΑΕΛ – Απόλλων 1-1, Νέα Σαλαμίνα – Άρης 0-3 (Videos)

ΑΕΛ και Απόλλωνας εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 στο πρώτο ντέρμπι της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta. Στην τελευταία φάση του αγώνα στις καθυστερήσεις ισοφάρισε ο Απόλλωνας. Σκόρερ ο Βινίσιους με κεφαλιά. Ο ίδιος παίκτης με αυτογκόλ είχε δώσει προβάδισμα στην ΑΕΛ στο 24ο λεπτό.

Ο Απόλλωνας ανέβηκε στους 58 βαθμούς και είναι δεύτερος μαζί με την ΑΕΚ που παίζει τη Δευτέρα με την Ομόνοια. Στους 52 βαθμούς βρίσκεται η ΑΕΛ.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα του Σαββάτου που αφορά στο Β’ όμιλο, ο Άρης πέτυχε σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Νέας Σαλαμίνας με 3-0.

Ο Μαραγκουδάκης στο 26′ άνοιξε το σκορ για τον Άρη. Ο Ροτζέριο Μάρτινς με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 2-0 για τον Άρη στο 39′ για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Πούλπο Γκονζάλες στο 90′.

Ο Άρης ανέβηκε στους 27 βαθμούς ενώ η Νέα Σαλαμίνα έμεινε στους 31.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις των αγώνων του Σαββάτου.