Ήττα της Εθνικής μας από τη Νορβηγία εκτός έδρας με 3-1

Την ήττα γνώρισε απόψε η Εθνική μας ομάδα από την αντίστοιχη της Νορβηγίας στο στάδιο Ullevaal του Όσλο.

Ο αγώνας αφορούσε την 3η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του του EURO 2024 και η Νορβηγία με το νικηφόρο 3-1 έφτασε στους τέσσερις βαθμούς. Αντίθετα για την Εθνική μας ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα σε ισάριθμους αγώνες.

Οι Νορβηγοί άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Σολμπάκεν και στο 56ο λεπτό με πέναλτι του Χάλαντ πέτυχαν το 2-0. Στο 60ο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η Εθνική μας μείωσε στις καθυστερήσεις με γκολ του Κάστανου μετά από κάθετη πάσα του Χριστοφή.

Κύπρος: Μολ, Αντωνίου (61′ Ανδρέου), Ιωάννου, Λαϊφης, Γκόγκιτς, Κορεϊα, Χαραλάμπους (61′ Τζιωνής), Κούσουλος (90′ Σατσιάς), Κάστανος, Πηλέας (61′ Λοϊζου), Πίττας (70′ Χριστοφή).