Πάφος FC Vs ΕΝΠ ισόπαλες 3-3 (Video)

Τρεις φορές πήρε προβάδισμα στο σκορ η Ένωση Νέων Παραλιμνίου στην έδρα της Πάφος F.C., όμως δεν κατάφερε να φύγει με νίκη από το Παφιακό, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται ισόπαλος 3-3.

Στις καθυστερήσεις από αυτογκόλ του Μπόζοβιτς πήρε το βαθμό η Πάφος, ισοφαρίζοντας για τρίτη φορά την αντίπαλο της.

Η Ένωση προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Σβόγιτς για να ισοφαρίζει Κχαμαλάτζε για την Πάφο στο 9ο λεπτό.

Ο Παπαδόπουλος έδωσε προβάδισμα στην ΕΝΠ στο 20ο λεπτό και ο Νταμάχου στο 62′ πέτυχε το 2-2.

Δύο λεπτά αργότερα, στο 63′ ο Φροξυλιάς έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Παραλιμνίου για να έρθει η ισοφάριση στις καθυστερήσεις από την κεφαλιά του Μπόζοβιτς που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η Πάφος με το σημερινό βαθμό ανέβηκε στους 12 βαθμούς, ενώ η ΕΝΠ έκανε τους βαθμούς της 14.