Η ΑΕΛ αποκλείστηκε από το κύπελλο – Έχασε 2-1 από την Αγία Νάπα

Η Αγία Νάπα νίκησε 2-1 χθες στο Στάδιο ΓΣΖ την ΑΕΛ και εξασφάλισε εισιτήριο πρόκρισης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Coca – Cola.

Η Αγία Νάπα άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Χαλίφα και η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 36’ με πέναλτι του Ανδρέα Αβραάμ.

Στο 80ο λεπτό ο Ομάρ Ρέις πέτυχε το 2-1 για την Αγία Νάπα και λίγο αργότερα η ΑΕΛ έχασε πέναλτι που εκτέλεσε ο Τζούνιορ και απέκρουσε ο Παναγιώτου.

Εκτός της Αγίας Νάπας, μέχρι τώρα εισιτήριο πρόκρισης εξασφάλισαν ο Ολυμπιακός (απέκλεισε την Αναγέννηση Δερύνειας) και η Ανόρθωση (απέκλεισε την Ξυλοτύμπου).

Οι αγώνες Εθνικός Άχνας – Οθέλλος Αθηαίνου, Διγενής Ορόκλινης – Πάφος FC και Αλκή Ορόκλινης – ΕΝ Παραλιμνίου θα διεξαχθούν στις 13 Δεκεμβρίου.