Ο Απόλλωνας κατέκτησε το Super Cup

Ο Απόλλωνας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, κατακτά το Super Cup.

Η ποδοσφαιρική χρονιά 2017-18 άρχισε σήμερα με τον αγώνα του Super Cup μεταξυ του ΑΠΟΕΛ και του Απόλλωνα.

Σε αποψινό αγώνα που έγινε στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», ο Απόλλωνας νίκησε με 2-1 το ΑΠΟΕΛ και ξεκίνησε με τίτλο την ποδοσφαιρική περίοδο 2017 – 2018.

Νίκη με ανατροπή για τον Απόλλωνα αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Εφραίμ στο 9ο λεπτό.

Ο Ντα Σίλβα με απευθείας φάουλ στο 78′ και ο Σκέμπρι πέτυχαν τα τέρματα που χάρισαν τη νίκη στον Απόλλωνα, ο οποίος από το 71ο λεπτό έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Βασιλείου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μοράις, Μερκής (83′ Μακρής), Ρουέδα, Αλεξάνδρου, Φαρίας, Βινίσιους, Εμπεσίλιο (61′ Ποτέ), Αντωνίου, Ορ, Εφραίμ (69′ Αλωνεύτης)

Απόλλων: Bάλε, Πέδρο, Ρομπέρζ, Χάμπος, Βασιλείου, Σακέτι, Σπόλιαριτς (74′ Ζάντερ), Ντα Σίλβα, Σαρδινέρο, Γιάκολις (46′ Σκέμπρι), Ζελάγια (59′ Μάγκλιτσα)

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Δημήτρης Μασιάς με βοηθούς του Σωτήρη Βίκτωρος και Στέλιο Νικήτα και τέταρτο διαιτητή τον Χρίστο Νικολαϊδη.