Απόλλωνας και ΑΕΚ οι νικητές των σημερινών αγώνων

Στους σημερινούς πρώτους αγώνες της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola, νικητές ήταν οι Απόλλωνας και ΑΕΚ.

Στο Τσίρειο Στάδιο ο Απόλλωνας νίκησε με το επιβλητικό 4-0 την Πάφο FC και πήρε πολύ μεγάλο προβάδισμα ενόψει και του επαναληπτικού που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη στην Πάφο.

Ο Απόλλωνας στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα του Σκέμπρι (35’, 45’) και στο 81ο λεπτό ο Σαρδινέρο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο φινάλε ο Μάρκοβιτς διαμόρφωσε το 4-0.

ΑΕΚ – ΑΠΟΕΛ 2-0

Στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα η ΑΕΚ νίκησε με 2-0 το ΑΠΟΕΛ πετυχαίνοντας ένα γκολ στο κάθε ημίχρονο.

Στο 15ο λεπτό ο Χέφελ με απευθείας κτύπημα φάουλ άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ και στο 83’ ο Γιάννου πέτυχε το 2-0. Δύο δοκάρια για την ΑΕΚ στο 18’ με Τρισκόφσκι και Λαρένα (48’).

Στο 63ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ιωάννου με δεύτερη κίτρινη κάρτα και το ΑΠΟΕΛ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη στο Στάδιο ΓΣΠ.