Το ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε με 3-0 από την Tottenham στο Wembley

Το ταξίδι του ΑΠΟΕΛ στο UEFA Champions League τελείωσε μετά την ήττα με 3-0 από την Tottenham στο Wembley.

Η ποιότητα των αντιπάλων στο πρώτο ημίχρονο έδωσε σοβαρό προβάδισμα στους γηπεδούχους με το 2-0 και ο βελτιωμένος ΑΠΟΕΛ του δεύτερου ημιχρόνου δεν μπόρεσε τελικά να κάνει την υπέρβαση.

Πλέον η προσοχή στρέφεται εξ´ολοκληρου στο πρωτάθλημα.

Tottenham Hotspur: Vorm, Aurier, Sanchez, Foyth, Rose (70΄ Γουόλκερ) Winks, Sissoko, Dele (88΄ Στέρλινγκ) Nkoudou, Son (65΄ Ντεμπέλε), Llorente

APOEL FC: Πέρεζ, Βούρος, Ρουέδα, Καρλάο, Λάγο, Μοράις, Βινίσιους (46΄ Σάλαϊ) Εμπεσίλιο, Ζαχίντ, Αλωνεύτης (75΄ Ντε Καμάργκο) Ποτέ (81΄ Αντωνίου)

Κίτρινες: Οριέ, Ρόουζ – Σάλαϊ, Ρουέδα

Στον άλλο αγώνα του ομίλου η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 3-2 την Ντόρτμουντ.

Πρώτη στην τελική κατάταξη η Τότεναμ με 16 βαθμούς και δεύτερη η Ρεάλ Μαδρίτης με 13 βαθμούς που περνούν στην επόμενη φάση.

Στην τρίτη θέση τερμάτισε η Ντόρτμουντ με 2 βαθμούς όσους και το ΑΠΟΕΛ που τερμάτισε στην 4η θέση.

Check Also

Δράση και θέαμα από τις 13 ειδικές διαδρομές του Ράλι Κύπρος

Δράση και θέαμα από τις 13 ειδικές διαδρομές του Ράλι Κύπρος Άπλετο θέαμα και έντονες …

Τελικός Champions League απόψε: Ρεάλ Μαδρίτης Vs Λίβερπουλ

Ρεάλ Μαδρίτης και Λίβερπουλ, τίθενται αντιμέτωπες σήμερα στις 21:45 στον αγωνιστικό χώρο του «Ολιμπίσκι», στην …