Ο Απόλλωνας κατέκτησε το Super Cup

Ο Απόλλωνας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, κατακτά το Super Cup.

Η ποδοσφαιρική χρονιά 2017-18 άρχισε σήμερα με τον αγώνα του Super Cup μεταξυ του ΑΠΟΕΛ και του Απόλλωνα.

Σε αποψινό αγώνα που έγινε στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», ο Απόλλωνας νίκησε με 2-1 το ΑΠΟΕΛ και ξεκίνησε με τίτλο την ποδοσφαιρική περίοδο 2017 – 2018.

Νίκη με ανατροπή για τον Απόλλωνα αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Εφραίμ στο 9ο λεπτό.

Ο Ντα Σίλβα με απευθείας φάουλ στο 78′ και ο Σκέμπρι πέτυχαν τα τέρματα που χάρισαν τη νίκη στον Απόλλωνα, ο οποίος από το 71ο λεπτό έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Βασιλείου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Μοράις, Μερκής (83′ Μακρής), Ρουέδα, Αλεξάνδρου, Φαρίας, Βινίσιους, Εμπεσίλιο (61′ Ποτέ), Αντωνίου, Ορ, Εφραίμ (69′ Αλωνεύτης)

Απόλλων: Bάλε, Πέδρο, Ρομπέρζ, Χάμπος, Βασιλείου, Σακέτι, Σπόλιαριτς (74′ Ζάντερ), Ντα Σίλβα, Σαρδινέρο, Γιάκολις (46′ Σκέμπρι), Ζελάγια (59′ Μάγκλιτσα)

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Δημήτρης Μασιάς με βοηθούς του Σωτήρη Βίκτωρος και Στέλιο Νικήτα και τέταρτο διαιτητή τον Χρίστο Νικολαϊδη.

Check Also

Δράση και θέαμα από τις 13 ειδικές διαδρομές του Ράλι Κύπρος

Δράση και θέαμα από τις 13 ειδικές διαδρομές του Ράλι Κύπρος Άπλετο θέαμα και έντονες …

Τελικός Champions League απόψε: Ρεάλ Μαδρίτης Vs Λίβερπουλ

Ρεάλ Μαδρίτης και Λίβερπουλ, τίθενται αντιμέτωπες σήμερα στις 21:45 στον αγωνιστικό χώρο του «Ολιμπίσκι», στην …