Η ΑΕΛ αποκλείστηκε από το κύπελλο – Έχασε 2-1 από την Αγία Νάπα

Η Αγία Νάπα νίκησε 2-1 χθες στο Στάδιο ΓΣΖ την ΑΕΛ και εξασφάλισε εισιτήριο πρόκρισης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Coca – Cola.

Η Αγία Νάπα άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Χαλίφα και η ΑΕΛ ισοφάρισε στο 36’ με πέναλτι του Ανδρέα Αβραάμ.

Στο 80ο λεπτό ο Ομάρ Ρέις πέτυχε το 2-1 για την Αγία Νάπα και λίγο αργότερα η ΑΕΛ έχασε πέναλτι που εκτέλεσε ο Τζούνιορ και απέκρουσε ο Παναγιώτου.

Εκτός της Αγίας Νάπας, μέχρι τώρα εισιτήριο πρόκρισης εξασφάλισαν ο Ολυμπιακός (απέκλεισε την Αναγέννηση Δερύνειας) και η Ανόρθωση (απέκλεισε την Ξυλοτύμπου).

Οι αγώνες Εθνικός Άχνας – Οθέλλος Αθηαίνου, Διγενής Ορόκλινης – Πάφος FC και Αλκή Ορόκλινης – ΕΝ Παραλιμνίου θα διεξαχθούν στις 13 Δεκεμβρίου.

Check Also

Δράση και θέαμα από τις 13 ειδικές διαδρομές του Ράλι Κύπρος

Δράση και θέαμα από τις 13 ειδικές διαδρομές του Ράλι Κύπρος Άπλετο θέαμα και έντονες …

Τελικός Champions League απόψε: Ρεάλ Μαδρίτης Vs Λίβερπουλ

Ρεάλ Μαδρίτης και Λίβερπουλ, τίθενται αντιμέτωπες σήμερα στις 21:45 στον αγωνιστικό χώρο του «Ολιμπίσκι», στην …